تاریخچه دانشکده
دانشکده پرستاری و مامایی

تاریخچه دانشکده

گروه های پرستاری و مامایی دانشگاه آزاد نجف آباد در سال 1370 پایه گذاری واز سال 1371 شروع به پذیرش دانشجو نمود و تا سال 1387 زیر نظر دانشکده پزشکی اداره می شد. از اردیبهشت ماه 1387همزمان با سالروز ولادت با سعادت حضرت زینب و روز پرستار دانشکده پرستاری ومامایی بطور مستقل کار خود را با دو گروه پرستاری و مامایی بطور رسمی آغاز کرد. دانشکده پرستاری و مامایی در ضلع شرقی اراضی دانشگاه در فاز سه دانشکده پزشکی واقع شده است.

در گروه پرستاری اعضاء هیأت علمی با گرایشهای آموزش داخلی-جراحی، آموزش بهداشت جامعه، آموزش پرستاری کودکان، آموزش مدیریت و آموزش روان پرستاری و در گروه مامایی اعضاء هیأت علمی با گرایشهای آموزش مامایی و بهداشت مادر و کودک تدریس دروس تخصصی را بر عهده داشته و در زمینه دروس علوم پایه ، اصلی و عمومی نیز از اعضاء هیأت علمی تمام وقت و نیمه وقت دانشکده پزشکی و دیگر دانشکده های دانشگاه استفاده می نمایند که در نتیجه تمامی دروس رشته های پرستاری و مامایی توسط مدرسین با تخصص همان درس ارا ئه می گردد که این مسئله نیز از ویژگیهای خاص این دانشکده می باشد.

هم چنین گروه اتاق عمل از مهر ماه سال 1396شروع به پذیرش دانشجو در رشته کارشناسی تکنولوژی اتاق عمل نمود. رشته کارشناسی ارشد پرستاری گرایش داخلی جراحی نیز از مهرماه سال  1396 راه اندازی شد.

منوی اصلی

ورود کاربران

جستجو

تقویم روز

مراکز علمی و تحقیقاتی

nmdrs uni pgb

دسترسی سریع

لینک های مفید